۴ شهریور ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات

فواید سلامتی مصرف یولاف( جودوسر) بواسطه فیبرهای آن

“ممکن است شما شنیده باشید که مصرف یک کاسه از بلغور یولاف( جودوسر) در صبحانه” به دنده های شما می چسبد “این جمله از حقیقت خیلی دور نیست.

بلغور یولاف( جودوسر) حاوی فیبر محلول است که ماندگاری آن در معده بیشتر است و به شما کمک می کند که احساس بیشتری داشته باشید. این امر می تواند در روز بعد از احساس گرسنگی زیاد جلوگیری کند و به شما در حفظ وزن سالم کمک کند و از مشکلات سلامتی مرتبط با اضافه وزن جلوگیری کند.

با مصرف یک و نیم فنجان یولاف( جودوسر) در روز میزان مناسبی فیبر به بدن می رسد که برای به دست آوردن سلامت عمومی بدن بسیار مفید است.

فیبر بخشی از مواد گیاهی را در رژیم غذایی توصیف می کند که دستگاه گوارش انسان ها نمی توانند هضم کنند. این یک عامل مهم در حفظ سلامت دستگاه گوارش (GI) است و با تنظیم زمان هضم و جذب مواد غذایی در دستگاه گوارش، مانع از انباشتگی غذا شده و با افزایش احساس سیری از یبوست جلوگیری می کند.

دو نوع فیبر وجود دارد: فیبر محلول که جذب آب می شود و به عنوان ژل چسبنده در دستگاه گوارش حرکت می کند و توسط باکتری ها تخمیر می شود. فیبر نامحلول آب را جذب نمی کند و به عنوان یک عامل پرکننده عمل می کند و توسط باکتری تخمیر نشده نمی شود.
یولاف( جودوسر)حاوی هر دو نوع است و دارای بیشترین نسبت فیبر محلول در فرم بتا-گلوکان است.

جالب است بدانید…

فیبر محلول در یولاف( جودوسر) به ویژه هنگامی که به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم چرب مصرف می شود، غلظت کلسترول LDL یا کلسترول بد را به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد در خون کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد فیبر همچنین می تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش دهد.

رژیم غذایی با فیبر بالا نیز نشان داده است که مصرف فیبر می تواند خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش دهد. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که بزرگسالان ۲۵ تا ۳۰ گرم فیبر در روز مصرف کنند، اکثر مردم ایران فقط حدود نیمی از این مقدار را می خورند!

یک فنجان بلغور یولاف( جودوسر) حاوی حدود ۱۵۰ کالری انرژی ، ۴ گرم فیبر (حدود نیمه محلول و نیمه نامحلول) و ۶ گرم پروتئین است. علاوه بر فیبر، بلغور یولاف( جودوسر) غنی از تیامین، منیزیم، فسفر، روی، منگنز، سلنیوم و آهن است.

انواع محصولات یولاف(جودوسر)

بلغور یولاف( جودوسر) همچنان حاوی کل دانه یولاف( جودوسر)، از جمله سبوس یولاف( جودوسر) می باشد، اما در مواردی سبوس را از طریق برش های عمودی جدا کرده و دانه را قطعه قطعه می کنند.

پرک یولاف( جودوسر) بعد از سبوس گیری ، بخار پز می شود و سپس بین دو غلتک مسطح می شود.

در تولید پرک فوری یولاف( جودوسر) اغلب شیرینی یا طعم دهنده هایی مثل وانیل اضافه می شود.

به عنوان یک قاعده کلی، هر چقدر یولاف( جودوسر) کمتر فرآوری شود، بیشتر فیبر آن ها حفظ می شود و مزایای سلامتی بیشتری را می توان از خوردن آن ها بدست آورد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *